_1602769265.jpg

KATALİTİK KONVERTÖR NEDİR?

 

Katalitik konvertör, içten yanmalı bir motorun egzoz gazlarında bulunan zehirli gazları ve kirleticileri daha az zararlı kirletici maddelere dönüştürmeyi amaçlayan bir araba parçasıdır. Bunu yapmak için, bir oksidasyon indirgeme kimyasal reaksiyonu katalize eder.

Dönüştürücü, 1960'larda, başta Amerika'da olmak üzere dünyanın geri kalanı tarafından takip edilen katı yeni emisyon mevzuatını karşılamak için geliştirildi. 1975'ten beri tüm araç üreticileri, gerekli azaltılmış emisyon seviyelerini karşılamak için katalitik konvertörler ve diğer emisyon kontrol cihazlarını kullanmaktadır.

Ek olarak, katalizör tarafından ters çevrilmeyen daha görünür partikülleri uzaklaştırmak için bir partikül filtresine (DPF) giderek daha fazla dizel katalizör bağlanır.

Katalitik dönüştürücü nasıl çalışır?

Yoğun ısı altında (minimum 426 ° C / 798,8 ° F) egzoz sisteminden çıkan tehlikeli gazları (karbon monoksitten dioksite) karbondioksit ve suya dönüştürür. Ayrıca nitrojen oksidi orijinal nitrojen ve oksijen durumuna dönüştürür. Katalizör neredeyse tüm toksik gazları ortadan kaldırır. Normal çalışmada% 1'den az kalır. Bir ila iki litre kapasiteye sahiptir.

Peki ya içindeki değerli metaller?

Bir katalitik konvertörde, katalizör seramik gövde üzerine kaplanmıştır. "Bal peteği" yapısı (monolit), içinde mikroskobik değerli metal parçacıkları (rodyum, platin ve paladyum) bulunan küçük kare kesitli kanallardan oluşur. Değerli metallerin miktarları ve değerleri bir katalizörden diğerine değişebilir, bu yüzden değerlerini bilmek için onları analiz etmek gerekir. Bu nedenle Catkon Geri Dönüşüm, tüm katalitik konvertör ve dizel partikül filtre modellerinin XRF analizi, dekantasyonu ve rafine edilmesini sağlar.

  • timiz ve verimliliğimizle tanınırız; Her müşteriye hak ettiği hizmeti vermeyi taahhüt ediyoruz.

Hakkımızda

Catkon, kullanılmışkatalitik konvertörlerinönde gelen bir alıcısıdır ve son 20 yıldırkatalitik konvertörlerigeri dönüştürüyoruz.Bu nedenle, 10000'den fazla öğeyi listeleyen ve neredeyse her gün Devamı

Hizmetlerimiz

Hızlı Erişim

İletişim Bilgilerimiz

  1. Adres: Yenimahalle/ANKARA
  2. Telefon:
  3. Telefon:
  4. E-posta: info@catkon.com