_1603125217.jpg

KATALİTİK KONVERTÖRÜN ARIZALANMASINA NE SEBEP OLUR?

 

Katalitik konvertörünüz doğal olarak zarar görmese bile nadiren görülür. Kalitesiz üretim nedeniyle başarısız olan katalitik konvertör raporları neredeyse hiç hesaba katılmaz.

Katalitik konvertörünüzün arızası, büyük olasılıkla motorunuzun başka bir parçasının arızasıdır ve sonuç olarak katalizöre işlemesi gereken madde miktarını veya türünü aktarmaz. Örneğin, motorunuzun ayarı bozuksa, doğru yakıt ve hava karışımını işlemez ve bu, katalizörün hasar görmesine neden olabilir.

Yakıt katalitik konvertöre dökülüyorsa, egzoz sistemindeki metalleri eritecek bir aşırı ısınma durumu yaratabilir. Ayrıca, egzoz sistemine giren yağ veya antifriz sıvılarının, katalitik konvertörü tıkayıp motorun gücünü azaltmasının yanı sıra sistemde arabanızın diğer parçalarına zarar verebilecek olağandışı bir basınç oluşturduğuna dair raporlar da vardırKatalitik konvertöre giren karışımın yanlış olmadığından emin olmak için O2 sensörünüzün durumunu da izlemeniz gerekir. Bu, daha önce belirtilen sonuçlara neden olur.

Son olarak, katalitik konvertör oldukça kırılgan bir seramik içerir. Aracınızın altına bir şey zarar verirse (kaza, kayalar, engel) kırılabilecek gevşek bir katalitik konvertöre neden olabilir, seramik parçaları onun filtreleme kapasitesinde tam bir işlev bozukluğuna neden olur.

Hakkımızda

Catkon, kullanılmışkatalitik konvertörlerinönde gelen bir alıcısıdır ve son 20 yıldırkatalitik konvertörlerigeri dönüştürüyoruz.Bu nedenle, 10000'den fazla öğeyi listeleyen ve neredeyse her gün Devamı

Hizmetlerimiz

Hızlı Erişim

İletişim Bilgilerimiz

  1. Adres: Yenimahalle/ANKARA
  2. Telefon:
  3. Telefon:
  4. E-posta: info@catkon.com