_1603951800.jpg

OKSİJEN SENSÖRÜ NEDİR?

 

Oksijen sensörü (veya 02 sensörü veya lambda sensörü), kirletici gazların azaltılmasında ana role sahiptir. Sensör, egzoz gazlarında bulunan oksijen hacminin değişimi hakkındaki bilgileri toplamak ve motora aktarmakla görevlidir. Bu, aracın hava ve gaz karışımını kontrol etmesini önler ve fazla veya az gaz olmasını önler. O2 sensörü ayrıca yüksek sıcaklıklara dayanıklı değerli bir metal olan platin içerir. En son üretilen sensörler,% 98 gibi yüksek bir saflaştırma oranına ulaşabilir.

Tarih boyunca, ilk O2 sensörü 1976'da bir Volvo 240'da tanıtıldı. California araçları, bunları, Kaliforniya'nın emisyon kuralları daha düşük emisyonlar gerektirdiğinde 1980'de aldı. Federal emisyon yasaları, O2 sensörlerini 1981'den beri üretilen tüm otomobillerde ve hafif kamyonlarda neredeyse zorunlu hale getirdi.

Hakkımızda

Catkon, kullanılmışkatalitik konvertörlerinönde gelen bir alıcısıdır ve son 20 yıldırkatalitik konvertörlerigeri dönüştürüyoruz.Bu nedenle, 10000'den fazla öğeyi listeleyen ve neredeyse her gün Devamı

Hizmetlerimiz

Hızlı Erişim

İletişim Bilgilerimiz

  1. Adres: Yenimahalle/ANKARA
  2. Telefon:
  3. Telefon:
  4. E-posta: info@catkon.com